Safranbolu Cam Teras, Safran Hasadı, Ulus ve Ulukaya Şelalesi


Gidiş: 21/10/2018
Dönüş: 21/10/2018
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 125,00 TL

Tur Programı

Oldukça yeni bir turizm ürünü olarak sunduğumuz, Safranbolu’ya adını veren Safran bitkisinin hasadı ve Ulus mevkilerini kapsayan bu özel etkinliğimizi kaçırmamanızı öneriyoruz. Sonbahar dönüşümünü hissetmek, Bartın’a bağlı Ulus ilçesinin samimi dokusu içerisinde yöresel lezzetler tatmak, mucizevi bitki safranın hikayesini dinlemek ve Ulukaya şelalesinin eşsiz güzelliğini gözlemlemek isteyen tüm konuklarımızı bu özel gezimize davet ediyoruz.

1.GÜN: 
Sabah saat: 07.00’de İzmir/Kumrular Caddesi kesişiminde buluşup hareket ediyoruz. Araç içinde kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramıyla, yolumuza devam edip, yol üzerinde vereceğimiz mola sonrası Safranbolu’ya ulaşarak Cam (Kristal) Teras gezimize başlıyoruz. Cam Teras gezimizin sonunda hareket ederek, 35 dönümlük Safran bitki hasadı alanımıza geçiyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz fotoğraf çekimleri ve gezimizin ardından, Ulus istikametinde yolumuza devam ediyoruz. Ulus istikameti üzerinde yer alan sağlı sollu ağaçların tünel oluşturduğu karayolunun nefis görüntüleri eşliğinde devam ederek, Ulus ilçesine ulaşmamızla birlikte alacağımız yöresel ürünlerden oluşan öğle yemeği (Çorba, Et Kavurma, Keşkek Pilavı, Yaprak Sarması, Manda Yoğurdu, Tatlı, Meşrubat ve Çay İkramları) afiyetle yedikten sonra, Ulus Etnografya Müzesi ve çarşı gezilerimizi gerçekleştirip, Ulukaya şelalesine geçiyoruz. Şelale gezimizin sonunda Ankara ya hareket ederek akşam saatlerinde bir başka etkinliğimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Araçta sıcak-soğuk içecek ikramı, Araçta Kahvaltılık Sandviç, Rehberlik hizmetleri, Yöresel Öğle Yemeği (Çorba, Et Kavurma, Keşkek Pilavı, Yaprak Sarması, Manda Yoğurdu, Tatlı, Meşrubat ve Çay İkramları), Milli Park giriş ücretleri, Tüm çevre gezileri, Kafka Turizm ve Seyahat Acentası Refakati

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Cam Teras giriş ücreti, Akşam Yemeği.

Biniş Noktaları

Kumrular - 07:00
Milli Kütüphane - 07:05
Armada - 07:10
Cepa - 07:15
Acity - 07:20
Carrefour - 07:25
Göksupark - 07:30

Önemli Hatırlatmalar

Mevsime uygun koruyucu giysiler, şapka, panço/yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, fotoğraf makinası ve aksesuarları. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz. Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.