Saint Paul Yolu Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 26/10/2018
Dönüş: 29/10/2018
Tur Süresi: 3 Gece 4 Gün
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 600,00 TL

Tur Programı

Tabii dokusuyla bünyesinde fazlasıyla oksijen ve huzur barındıran, Toros dağlarının eteklerinde muhteşem bir parkur. Kızıl ağaçların, saçlı meşelerin, deli zeytinlerin, defnelerin, mersinlerin yanı sıra ilerlerken, aşağıda akan Göksu size eşlik ediyor. Karşılaşacağınız kaya yazıtı, kanyona da adını veriyor. Yol yapımı sırasında bir bölümü tahrip olmuş ama, üzerindeki şiirde köle olarak doğup ünlü bir filozof olarak ölen Epiktetos’tan söz ediliyor ve şöyle başlıyor: “Ey yolcu, yol hazırlığını yap ve koyul yola; şunu bilerek: Yalnızca benliğinde özgür olan kişidir özgür insan / Kendi doğasındadır özgürlüğün ölçüsü, / Ve kararında içtense, / Yüreğindeyse dürüstlüğü, işte bunlar asil yapar kişiyi / Ve bunlarla yücelir insan, hatalarla değil.” Antik çağın efsanevi Kral Yolu’nun geçtiği yerlerden biri. St. Paul’un Perge’den Psidia Antiokheia’sına giderken buradan geçişi de, kanyonu dönemin uygarlıklarınca dinsel değeri olan bir yere dönüştürüyor. Saint Paul yolunun yaklaşık 48 Km olan 3 etabını yürüyecek ve eski medeniyetlerin izlerini göreceğiz.

1.GÜN:
Sabah saatlerinde Çağıltepe’de tesisimize ulaşıyoruz. Kahvaltı ve odalamanın ardından kumanyalarımızı alarak etkinliğimizin ilk etabı olan Çağıltepe- Değirmenözü arasında 15km’lik parkurumuzu icra ediyoruz. Yürüyüş sonu aracımıza ulaşarak akşam saatlerinde tesisimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Çağıltepe’de yer alan pansiyonumuzda.

2.GÜN: Sabah kahvaltının ardından, etkinliğimize 17km'lik Selge-Çağıltepe arasında gerçekleştireceğimiz yürüyüşle devam edeceğiz. Muhteşem tabii dokusu, kanyon ve kral yolları ile oldukça otantik bir gün olacak bizim için. Akşam saatlerinde Çağıltepe’de son bulacak yürüyüşümüzün ardından akşam yemeği ve konaklama için pansiyonumuza geçeceğiz.

3.GÜN: Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından, 3. Etap yürüyüş parkurumuz olan 14km'lik Selge-Köprülü Kanyon arasını icra edeceğiz. Parkur sonu aracımıza binerek Ankara’ya dönüşe geçiyoruz. Gece 22.30 gibi Ankara’da olmayı hedefliyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel tur araçları ile ulaşım, Araç içi ikramlar, 2 Gece Pansiyon ve kampingde konaklama, Sabah kahvaltısı ( Pansiyonda 3), Öğle yemeği (Kumanya 3), Akşam Yemeği ( Pansiyonda 2), Programda belirtilen parkurlar, Rehberlik ve Acenta refakat hizmetleri, Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar, Milli Park Giriş Ücretleri, Tüm Çevre Gezileri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Alınan ekstra yiyecek ve içecekler, Üçüncü gün akşam yemeği, Kişisel harcamalar, Müze giriş ücretleri.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi - 22.00
Milli Kütüphane - 22.05
Armada - 22.10
Kentpark - 22.15
Ümitköy Köprüsü - 22.20
Gordion AVM Karşısı - 22.25
Anse Önü - 22.30

Önemli Hatırlatmalar

Aziz Paul Yolu, Antalya’nın 10 km doğusundaki Perge ile Eğirdir Gölü’nün kuzeydoğusundaki Yalvaç arasında yer alan 500 km’lik ve yürümesi 27 gün süren işaretlenmiş bir rotadır. Antalya’nın 80 km kuzey doğusundaki Köprülü Kanyon Ulusal Park’ın girişindeki Beşkonak’tan başlayan ikinci bir kolu vardır. İkinci kol, Roma antik kenti Ada’da ilk rotayla birleşir. Rota, Roma yolları, patikalar ve orman yollarından geçer.

Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, uygun bir sırt çantası ,su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı, şarj aleti, anti bakteriyel jel, havlu, terlik. Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Çadır Konaklama yapacak konuklarımız için kamp malzemeleri olan Çadır, Tulum ve Mat ekipmanları 50 TL. Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz. Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 50.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.