Sakarya’nın Üç İncisi Kartepe Maşukiye Sapanca


Gidiş: 18/11/2018
Dönüş: 18/11/2018
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 135,00 TL

Tur Programı

Ankara’ya günübirlik gezi kapsamında en uç noktada yer alan ve Sakarya İli sınırları içinde kalan gezi alanlarımız kış döneminin ilk günlerinde çok farklı güzellikler sunacaktır sizlere. Balıkesir Gönen’den başlayan dağ silsilesi Sakarya’nın güneyinde Samanlı Dağları olarak devam etmektedir. Dağının kuzeyinde ve Tem Otoyolu kenarında, bir tektonik/çöküntü gölü olan Sapanca Gölü bir zamanlar İzmit Körfeziyle bağlantılı olduğu tahmin ediliyor. İşte bu güzellikleri Kartepe/Geyikalanı’nda görmek, sonbaharda geniş yapraklı bitkilerin çoğunlukta olduğu muhteşem orman dokusunda gezinti yapıp fotoğraf çekmek için gelebilmelisiniz. Kartepe Kayak Alanı, Maşukiye Aşıklar Deresi ve Sapanca Gölü kenarında kısa süreli gezintiler gezimizin diğer incileri arasında yer alıyor. Şehirden uzaklaşıp, yükseklere çıkarak İzmit Körfezini ve Sapanca Gölü’ne tepeden bakıp Maşukiye Aşıklar Deresinde güzel bir öğle yemeği yemek istiyorsanız sizi bu gezimize katılmaya çağırıyoruz.

1.GÜN:
 Saat: 07.00’de İzmir/Kumrular Caddesi kesişiminde buluşup hareket ediyoruz. Araç içinde kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası Samanlı Dağları’nın en yüksek noktası olan Kartepe/Geyikalanı’na gidiyoruz. Sapanca Gölü ile İzmit körfezinin birbirine  ne kadar yakın olduğunu hayretler içinde görüp fotoğraf çekiyoruz. Çay-kahve molası sonrası yürüyerek Greenpark Otel’e gidiyoruz. Otelde kısa süreli dinlenme sonrası bizi bekleyen aracımıza binip Maşukiye/Aşıklar Deresine gidiyoruz. Dere kenarındaki restoranlardan birinde yöreye özgü kiremitte alabalık menüsü ile güzel bir öğle yemeği yedikten sonra Şelale ve Vadi boyunca kısa süreli bir doğa yürüyüşü yapıyoruz. Dönüşte isteğe bağlı olarak yöresel ürün alış verişi yaptıktan sonra hareket edip Maşukiye’ye gidiyoruz. Ekmek ve yöresel ürün alış verişi sonrası Sapanca’ya gidiyoruz. Göl çevresinde yapacağımız kısa gezinti sonrası saat: 18.00’de Ankara’ya hareket ediyoruz. Aynı yol üzerinden belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası hareket edip saat: 22.30’da Ankara’ya geliyoruz.  Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Araçta kahvaltılık sandviç, Sıcak-soğuk içecek ikramları, Kiremitte ızgara köfte veya Alabalık menüsü ile öğle yemeği, Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati, Rehberlik Hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Akşam yemeği, Müze ve ören yeri giriş ücretleri.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi - 07.00  
Milli Kütüphane Önü - 07.05
 
Armada Önü  - 07.10
 
Cepa/Kentpark Arası - 07.15
 
Acity Önü - 07.25
 
Batıkent/Jandarma Karşısı - 07.30
 
Giyim Dünyası - 07.35
 
Eryaman Anayol Köprü Üstü - 07.40
 
Göksu Göleti Önü - 07.45

Önemli Hatırlatmalar

Mevsime uygun rahat bir giysi, yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk/panço, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, karbonhidratlı yiyecekler, kişisel malzeme ve ilaçlar, fotoğraf makinesi ve aksesuarları. Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.