Soğucak Tekke Köyü Galat Kalesi Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 22/12/2018
Dönüş: 22/12/2018
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 50,00 TL

Tur Programı

Dağ eteklerinde yürüyüş yapmaya ne dersiniz? Hıdır Dağı eteklerinde bulunan Tekke Köyü’nden başlayacağımız doğa yürüyüşümüz, vadiler, tepeler ve Çam ağaçları içinden geçerek  keyifli bir haftasonu yaşatacak, davetlisiniz.

1.GÜN: Sabah saat 07.30’da Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminden hareket ediyoruz. Bu haftaki parkurumuz olan Hıdır Dağı eteklerinde bulunan Tekke Köyü'nden yürüyüşümüze başlayacağız. Parkurumuz yeni başlayacak olan katılımcılarımız için uygundur, yaklaşık 12km yürüyüş yapılacaktır. Önce köyde bulunan Selçuklu komutanlarından Durhasan Şah Türbesi’ni sonra Galatlardan Bizanslara kadar kullanılan Mariegordus yerleşkesini göreceğiz. Daha sonra yürüyüşümüzü vadiler, tepeler ve çam ağaçları arasında doğanın tüm güzelliklerini görerek bitiriyoruz. Başka bir Kafka Turizm etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşarak akşam saatlerinde ulaşacağımız Ankara’ya doğru harekete geçiyoruz. Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli rehberlerimiz refakat etmektedir.

Not: Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 30-40 dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Tüm çevre gezileri, Rehberlik hizmetleri ve TURSAB güvencesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, Kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi - 07.30
Milli Kütüphane - 07.35
Armada - 07.40
Cepa/Kentpark - 07.45
Acity - 07.50
Carrefour - 07.55
Göksupark Girişi - 08.00

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı ( Bileğinizi kavrayan bot), yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su.