THY ile Benelüks Ülkeleri Turu


Gidiş: 10/08/2019
Dönüş: 17/08/2019
Tur Süresi: 7 Gece 8 Gün
Tur Tipi: Bayram Turları
Tur Fiyatı: 849,00 EUR

Tur Programı

FRANSA/PARİS, LÜKSEMBURG, ALMANYA/KÖLN, HOLLANDA/AMSTERDAM BELÇİKA/BRÜKSEL-BRUGGE  

Benelüks Gezisi Fransa/Paris ile birlikte;
Benelüks Ülkeleri olarak tanımlanan; BelçikaHollanda ve Lüksemburg  ülkelerinin başkentlerini bazı şehirleri içine alan bir gezi destinasyonudur. Gezi, bu ülkelerin herhangi bir şehrine uçakla gidilerek 360 derece araçla dolaşılarak gerçekleştirilir. Bu çerçevede oluşturulan gezimizde; Paris’te 2 gece, Lüksemburg’ta 1 gece, Amsterdam’da 2 gece ve Brüksel’de 1 gece konaklama yapılarak toplamda 7 gece, 8 günlük muhteşem bir gezi yapılacaktır. Paris şehir gezisi ile birlikte, Disneyland, Versailles Sarayı görülüp gezilecek yerler arasında olacaktır. Ardından Lüksemburg, Köln, Amsterdam gezileri yapılacaktır. Bu bölümde Marken-Volendam Köyleri ve Grand Holland turları gerçekleştirilecek olup deniz seviyesinin altında olan ve ülkemizin ondokuzda biri konumundaki önemli sanayi, tarım ve turizm ülkesi olan Hollanda’yı yakından tanıma olanağı bulabileceğiz.  Son durağımız Belçika’nın başkenti olan Brüksel ve önemli kentlerinden olan Brugge gezimizin önemli durakları arasında yer alacaktır. 4 ve 5 yıldızlı merkeze yakın otellerde konaklama yaparak, iyi bir organizasyon ve Türkçe rehberlik hizmetleriyle mükemmel bir gezi olacağını düşünebilirsiniz. % farklı ülke ve başkentleri ile şehirleri, kapsayan Benelüks ülkeleri turumuza katılımlarınızı bekliyoruz. Davetlisiniz.
 

HATIRLATMA:
1-Bu turumuza ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.
2-Bu turumuzda ekstra turlar bulunmaktadır. İndirimli paket tur satın alabilirsiniz.  

BULUŞMA ZAMANI VE SAATİ:
Ankara Esenboğa Havalimanı İçhatlar Terminali, 10 Ağustos 2019 Cumartesi, saat: 02:45.  

1.GÜN (10 AĞUSTOS 2019 CUMARTESİ):
ANKARA-İSTANBUL-PARİS
Ankara Esenboğa Havalimanı İçhatlar Terminali’nde saat 02.45’de tur yetkilisi ile buluşuyoruz. Bilet, check-in ve bagaj teslimi sonrası THY’nin TK 7241 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.25’te İstanbul için havalanıyoruz. 1 saat 10 dakika süreli uçuş sonrası saat 07.35’te Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniyoruz. Dışhatlar Terminali’ne geçip, bilet, check-in ve gümrük/pasaport işlemleri sonrası THY’nin TK 1819 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.40’ta Paris için havalanıyoruz. 2 saat 55 dakika süreli uçuş sonrası yerel saat ile saat 11.35’te Paris Havaalanı’na iniyoruz.  Paris şehir turu kapsamında; Notre Dame Kilisesi, Opera Binası, Concorde, Vendome ve Trocadero Meydanları, Madeleine Kilisesi, Champs Elysees, Chaillot Sarayı, Eiffel Kulesi, Askeri Akademi, Nopolyon'un Mozelesi, Millet Meclisi Binası, Orsay Müzesi, Louvre Müzesi, Büyük Ve Küçük Saraylar, Alexandre 3 Köprüsü görüp gezeceğimiz yerler arasındadır. Yapılan etkinlikler sonrası otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi bir restoranda yiyoruz. Geceyi Paris’te geçiriyoruz.  

2.GÜN (11 AĞUSTOS 2019 PAZAR):
PARİS
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası dileyen katılımcılarımızla ayrı bir ücret ödeyerek Paris’i yakından keşfedeceğimiz Seine Nehri üzerinde harika bir tekne gezisi etkinliği yapıyoruz. Paris’in en eski mahallelerinden biri olan Montmartre/Ressamlar Tepesi ve şehre kuş bakışı hakim olan Sacre Coeure/Adaklar Kilisesi turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu turumuzda usta ressamların yaptıkları resimleri görme fırsatımız olacak. Dilediğinizce alışveriş yapabilir, Paris sokaklarında özgürce dolaşabilirsiniz. Öğleden Sonra dileyen katılımcılarımız için ayrı bir ücret ödeyerek yapılacak ve yarım gün sürecek olan Notre Dame–Eiffel Turu’nu gerçekleştireceğiz. Bu turumuzda Gotik mimarinin en önemli eserlerinden sayılan Victor Hugo’nun dünyaca ünlü Notre Dame’ın Kamburu eserine de ilham kaynağı olan Notre Dame Katedrali’ni görüp gezeceğiz. Bu gezi sonrası Eiffel Kulesi’nin 2.katına çıkarak Paris'in muhteşem manzarasını kuş bakışı olarak izleme olanağı bulup fotoğraf çekeceğiz. Kahve keyfi sonrası asansörlerle aşağıya inip aracımıza binerek otelimize gidiyoruz. Odalarımıza bir süre dinlendikten sonra  akşam yemeğimizi bir restoranda yiyoruz. Geceyi Paris’te geçiriyoruz. 2 adet ekstra tur toplamı: 55+60=110.00 Euro.  

3.GÜN (12 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ):
PARİS
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası dileyen katılımcılarımızla ve ekstra bir ücret ödeyerek tam gün sürecek olan Euro Disney turumuza katılma olanağı sunuyoruz. Bu turumuzda özel otobüsler ile gideceğimiz Disneyland Therme Parc’ta, Walt Disney’in ünlü kahramanları sizleri bekliyor. Pamuk Prenses, Pinokyo, Peter Pan gibi ünlü masal kahramanları ile karşılaşabilmek, Muhteşem Fil Jumbo'nun kanatlarında havalanmak ve Karayipli Korsanların hazinelerinin korunduğu mağaralarda dolaşabilmek, hayaletler şatosunda gizem ve korkuyu yaşayabilmek, uzay gemisi Space Mountain ile uzayın sonsuz derinliklerinde seyahat etmek için sizlere unutulmaz bir fırsat… Tur sonrası akşam saatlerinde Paris’e otelimize dönüyoruz.  Bu tura katılmak istemeyen katılımcılarımız için diğer bir seçenek ise ayrı bir ücret ödeyerek yapılacak olan Versailles Sarayı Bahçeleri ve Louvre Müzesi Turu seçenek olarak sunulmaktadır. Bu turumuzda; Kral ve Kraliçe dairelerini, sayısız kraliyet portrelerini, dünyaca ünlü aynalı salonu, profesyonel yerel rehberimiz eşliğinde görüp gezdikten verilecek olan serbest zamanda sarayın muhteşem bahçelerini gezerek burada olmanın tadını çıkarıyoruz. Yapılacak etkinlikler sonrası akşam dileyen katılımcılarımızla ve ayrı bir ücret ödeyerek Paris By Night Lido Show turuna katılma olanağı sunuyoruz. Bu turumuzda Aşıklar Şehri Paris’i muhteşem gece manzaraları eşliğinde ışıl ışıl yaşadıktan sonra Paris gecelerinin ve Avrupa sosyetesinin vazgeçilmezi, dünyaca ünlü kabare Lido’da yarım şişe şampanya eşliğinde muhteşem Lido Show’u izleme olanağı bulabileceksiniz. Etkinlik sonrası otelimize dönüyoruz. Geceyi Paris’te geçiriyoruz.

PAKET DIŞI EKSTRA TURLAR: Euro Disney Disneyland Therme Parc ekstra tur ücreti: 85.00 Euro,  Versailles Sarayı-Bahçeleri ekstra tur ücreti: 85.00 Euro,  Lido Show Ekstra tur ücreti: 120.00 Euro
 

4.GÜN (13 AĞUSTOS 2019 SALI):
PARİS-LÜKSEMBURG
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ve Paris’ten ayrılıp Lüksemburg’a doğru yola çıkıyoruz. Toplamda 375 km yolculuk sonrası Lüksemburg Şehir Turu’muza başlıyoruz. Tur kapsamında; Place de Constitution, Notre Dame Katedrali, Eski Şehir Meydanı, Ponte Adolphe Köprüsü, Kirschberg Platosu ve Düklük Sarayı görüp gezeceğimiz yerler arasındadır. Yapılan etkinlikler sonrası otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra isteğe bağlı olarak akşam yemeğimizi bir restoranda yiyoruz. Geceyi Lüksemburg’ta geçiriyoruz.  

5.GÜN (14 AĞUSTOS 2019 ÇARŞAMBA):
LÜKSEMBURG-KÖLN-AMSTERDAM
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ve Lüksemburg’tan ayrılıp yola çıkıyoruz. Toplamda 200 km yol aldıktan sonra Köln Şehir Turu kapsamında; dünyaca ünlü Gotik Katedral Duomo ve Rhein Nehri panoramik Köln turumuz kapsamında görüp gezilecek yerler arasındadır. Tur sonrası Amasterdam’a doğru yola çıkıyoruz. Toplamda 265 km yol aldıktan sonra Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a gidiyoruz. Yapılacak şehir turu kapsamında; Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı Ve Kilisesi, Çiçek Pazarı, Rembrandt Meydanı, Red Light Street/Kırmızı Fener Sokağı, Tarihi Merkez İstasyonu görüp gezeceğimiz yerler arasındadır.  Yapılan etkinlikler sonrası otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra isteğe bağlı olarak akşam yemeğimizi bir restoranda yiyoruz. Geceyi Amsterdam’da  geçiriyoruz.  

6.GÜN (15 AĞUSTOS 2019 PERŞEMBE):
AMSTERDAM
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz ile ayrı bir ücret ödeyerek Marken–Volendam Köyleri gezisine katılma olanağı sunuyoruz. Bu turumuzda; Amsterdam’ın en güzel sahil kesimlerinden, eski bir balıkçı kasabası olan Volendam’ın kendine özgü, küçük, rengarenk evlerini ve tarihi limanını gezdikten sonra Marken Adası’na gidiyoruz. Peynir işletmeleri gezisi ve isteğe bağlı alış veriş sonrası hareket edip dileyen katılımcılarımızla Grand Hollanda turuna katılma olanağı sunuyoruz. Bu turumuzda barış ve adaletin kenti Denhag/LAHEY`e ilave olarak;  Rotterdam, Scheveningen ve çinileri ile dünyaca ünlü Delft Blue görülüp gezilecek yerler arasındadır. Katılımcılarımın bu geziye mutlak katılmalarını öneriyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası otelimize gidip odalarımızda bir süre dinlendikten sonra isteğe bağlı olarak akşam yemeğimizi bir restoranda yiyoruz. Geceyi Amsterdam’da  geçiriyoruz.

Marken ve Volendam ile Grand Holland ekstra turu ücreti: 55.00+85.00=140.00 Euro
 

7.GÜN (16 AĞUSTOS 2019 CUMA):
AMSTERDAM-BRÜKSEL
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ve Amsterdam’dan ayrılarak Brüksel’e doğru yola çıkıyoruz. Toplamda 202 km yol aldıktan sonra  Brüksel’e gidip şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turu kapsamında; Atominium, Heysel Stadyumu ve Platosu, Çin Ve Japon Evleri, C.E.E Avrupa Topluluğu, Parlamento Binası, St. Michel Katedrali, Grand Palace Ve Tarihi Borsa Binası, Kraliyet Sarayı görüp gezeceğimiz yerler arasındadır. Geceğimiz yerler arasındadır. Yapılan etkinlikler sonrası otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra isteğe bağlı olarak akşam yemeğimizi bir restoranda yiyoruz. Geceyi Brüksel’de  geçiriyoruz.

8.GÜN (17 AĞUSTOS 2019 CUMARTESİ): BRÜKSEL-BRUGGE-ISTANBUL-ANKARA
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp dileyen misafirlerimiz ile ayrı bir ücret ödeyerek Brugge Turu’na katılma olanağı sunuyoruz. Brugge,  Brüksel’e 100 km uzaklıkta, açık hava müzesi konumunda olan harika bir orta çağ kenti konumunda olan bu muhteşem kenti mutlaka görmenizi öneriyoruz. Tur ve yapılacak etkinlikler sonrası hareket edip Brüksel Havalimanı Dış Hatlar Terminali’ne gidiyoruz. Bilet, check-in ve gümrük/pasaport işlemleri sonrası THY’nin TK 1944 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.55’te İstanbul için havalanıyoruz. Yerel saat ile saat 19.15’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniyoruz. Zaman kaybetmeden İçhatlar Terminali’ne geçip THY’nin TK 2182 sefer sayılı uçuşu ile saat 21.40’da Ankara için havalanıyoruz. 1 saat 10 dakika süreli uçuş sonrası saat 22.55’te Esenboğa Havalimanı’na iniyoruz. Bagaj alımı sonrası isteğe bağlı Free Shop’ta yapacağımız alışveriş sonrası etkinliğimizi bitiriyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Brugge ekstra tur ücreti: 55.00 Euro.

Ücrete Dahil Hizmetler

THY’nin tarifeli seferi ile Ankara-İstanbul-Kösice ve Tallinn-İstanbul-Ankara arası ekonomi sınıfı uçak biletleri, Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri, Roma'da 3 gece Barcelò Aran Mantegna Hotel  vb. otelde konaklama + kahvaltı, Floransa'da 2 gece Regına Hotel Montecatını vb. otelde oda kahvaltı konaklama, Venedik Padova'da 1 gece  Sheraton Hotel Padova  vb. otelde konaklama + kahvaltı, Milano'da 1 gece  Barcelo Milano Hotel'de konaklama + kahvaltı, Milano'daki otelimizde 1 adet akşam yemeği, Venedik'teki otelimizde 1 adet akşam yemeği, Floransa'daki otelimizde 2 adet akşam yemeği. 1 adet yerli veya yabancı içecek ile, Özel otobüs ile programda belirtilen şehir

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

15.00 TL olan Yurt dışı çıkış vergisi, Bordo pasaport için 120.00 Euro olan Shengen Vize Ücreti, Tüm öğle yemekleri ve belirtilmeyen akşam yemekleri, Otellerde minibar, internet, Pay Tv, telefon vb. kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Ankara Esenboğa Havalimanı İçhatlar Terminali - 02:45

Önemli Hatırlatmalar

HATIRLATMA:
Paket Ekstra Turları Kayıt sırasında satın alanlara süper İndirim:  340.00 € yerine  140 € indirimle sadece 200.00 € ödeyerek ekstra tur paketi satın alabilirler.

Turların içeriğinde değişiklik yapılmadan, başlangıç-bitiş noktaları veya buluşma saatleri değişiklik gösterebilir. Kafka Tur, havayolu ile yolcular arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden  48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımızın, uçuş detaylarının değişebileceğini, uçak saatlerinde gecikmeler olabileceğini bilerek ve kabul ederek turu   satın alması gerekmektedir. Öngörülemeyen sebeplerden dolayı/doğa olayları, can güvenliğini etkileyebilecek olaylar vb. program detayları değiştirilebilir veya tur iptal edilebilir. Acentamız tur özelliklerinde ve ücretlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel koşullar ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.