THY ile Orta Avrupa Turu


Gidiş: 24/08/2019
Dönüş: 31/08/2019
Tur Süresi: 7 Gece 8 Gün
Tur Tipi: Yurtdışı Turlar
Tur Fiyatı: 1.099,00 EUR

Tur Programı

PRAG-KARLOVY VARY-DRESDEN-BRATİSLAVA-VİYANA-BUDAPEŞTE
7. Gece, 8 Gün boyunca 18 Adet Tur 
6 Adet Akşam Yemeği 
2 Adet Öğle Yemeği 


Akşam Yemekli Grinzig Meyhaneleri Limitsiz İçki/İçecek, Viyana Ormanları Seegrotto Mayerlıng Baden Turu, Akşam Yemekli Ve Şovlu Macar Gecesi İçki/İçecek, Öğle Yemekli Estergom Kalesi - Vysegrad - Szteendre Turu Limitsiz İçki/İçecek, Tuna Nehri Tekne Turu 1 adet içki içecek, Akşam Yemekli Vlatava Nehri Tekne Turu 2 adet içkili, Öğlen Yemekli Karlovy Vary Turu 1 adet içki/içecek, Akşam Yemekli Ortaçağ Gecesi Turu Limitsiz İçki/içecekli, Bratislava Turu, Dresten Turu, Terezin Nazı Toplama Kampı Turu, Tuna Kulesi Ve Schonbrunn Sarayı Turu, Akşam Yemekli Çek Gecesi Turu Limitsiz İçki/içecekli Fiyatlarımıza Dahildir !!!
   

Orta Avrupa’nın üç incisi Çekya/Çek Cumhuriyeti, Avusturya ve Macaristan. Bu ülkelerin başkentlerini ve başlıca şehirlerini içine alan çok farkı bir gezi sunuyoruz sizlere. Akşam yemeğimi dediniz? Tam pansiyon mu dediniz? Daha da üstünü hayal edin isterseniz.  18 adet tur, 6 akşam ve 2 öğle yemeği ile birlikte sizlere çok farklı ve yemeklerde  içki servislerinin olduğu bir gezi sizleri bekliyor. Çekya’dan; Prag, Karlovy Vary, Terezin Nazi Toplama Kampı, Avusturya’dan; Viyana, Slovakya’dan; Bratislava, Macaristan’dan Buda ve Peşte şehirleri 7 gece, 8 günlük tur programı kapsamında görüp gezeceğimiz yerler olacaktır. THY tarifeli seferleri ile Ankara-İstanbul ve İstanbul-Ankara bağlantı olarak yapacağımız farklı ve muhteşem içerikli gezimize bekliyoruz. 

HATIRLATMA: Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz. 
  
YOLCULUK: 24 Ağustos 2019 Cumartesi, saat 01.30 Ankara Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminali. 
Ankara Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminalinde saat 01.30’da buluşuyoruz. Gerekli bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TK 2105 sefer sayılı ile 03.35’te İstanbul’a uçuyoruz. Saat 04.45’te İstanbul’a vardıktan sonra TK 1767 seferi ile 07.05’te Dünya’ca ünlü yazar Franz Kafka’nın doğduğu ve yaşadığı, her köşesinden sanat ve kültür fışkıran bohemliğin ve romantizmin merkezi Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a hareket ve 08.45’te varıyoruz. Varışımızı takiben PRAG Panoramik Şehir Turu kapsamında; 6. yüzyılda kurulduğu varsayılan kent’te çoğu önemli yapı bugüne kadar bozulmadan gelebilmiştir. Şehir turu sırasında Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü söylenen neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs Katedrali, Simyacılar Sokağı, Franz Kafka’nın evi, Altınyol, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik Saat Kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır, Ardından tüm misafirlerimizin katılımı ile Vltava Nehri Tekne Turu, Hoş Geldin içkisi ve 1 içki dahil Bu turumuzda Prag’ı tam ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemiz ile yapacağımız açık büfe yemekli,canlı müzikli masal şehir Prag’ın akşam görüntüsünü görüyoruz.Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanallardan geçerken özellikle tarihi Charles Köprüsünün altında iken dilek tutmayı unutmayınız. Yol yorgunluğunuzu atacağınız ve Prag’ta olduğunuzu gerçek anlamda hissetmenizi sağlayacak olan bu turumuzda Prag’ı daha iyi tanıyacaksınız. Tur Sonrası otelimize gidiyoruz. Geceyi Prag’ta geçiriyoruz. 

2.GÜN (
PRAG-KARLOVY VARY-PRAG): Sabah açık büfe kahvaltımız ardından öğle yemekli Karlovy Vary Turu. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz doğası içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın Goethe`nin, Beethoven’in, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi/1 içki dahil Rus Çarı Deli Petro’nun da yaşadığı butik şık otelde alıyoruz. Yemek sonrası kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Akşam tüm misafirlerimizin katılımı ile Gala Gecemiz olan akşam yemekli, şov programlı Muhteşem Ortaçağ Gecesi Turu. Bu turumuzda ilk önce Avrupa’nın en güzel meydanlarının başında gösterilen Prag Eski Şehir meydanını tanıyoruz. Ardından Avrupa’nın ve Prag’ın 700 yıllık en tarihi restoranında yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız. Bu sürprizli gecede dansçı esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, ateş dansçıları, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir. Sizlerde bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Muhteşem eğlence sonrası Prag’a/otelimize dönüyoruz. Geceyi Prag’ta geçiriyoruz. 

3.GÜN (
PRAG): Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından tüm misafirlerimizin katılımı ile Almanya’nın en güzel şehri olarak gösterilen DRESDEN Turu. Bu turumuzda Prag’a 140 Km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini Fraunkirche’yi, Zwinger sarayını, Brulshl Terası, Kral Yolu, Elbe Nehri, Kral Yolu, Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından Dünya mirası koruması altına alınan şehirde en uygun fiyatlarla (elektronik, spor ve tekstil ürünleri) alışveriş ve gezinti için serbest zaman veriyoruz. Bu güzel tur sonrası tüm misafirlerimizin katılımı ile Terezin Nazi Toplama Kampları ve Müzeleri turu. Bu turumuzda son yılların Oscar’lı filmleri olan Schindler’in Listesi, Piyanist, Hayat Güzeldir gibi filmlere set olan ve 2.Dünya Savaşında Yahudilerin yaşadıklarını dünyada en orijinal şekilde muhafaza eden kampları, gestaponun ofislerini, kadın ve erkeklerin yaşam mekanları, müzede Yahudilerin canlı video görüntüleri, kişisel eşyaları ve can alıcı belgeler ve krematoryumlar görülecekler arasındadır. Bu kaçırılmayacak tur sonrası hareket edip Prag’a gidiyoruz. Akşam limitsiz içki ve şovlu Çek Gecesi sonrası otelimize gidiyoruz. Geceyi Prag’ta geçiriyoruz.   

4.GÜN (PRAG-VİYANA):
 Sabah açık büfe kahvaltı sonrası otelimizden ve Prag’tan ayrılıp Viyana’ya Hareket ediyoruz. Viyana’ya varış sonrası şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda; Ring Caddesi üzerindeki Opera binası, Hoffburg Kışlık Sarayı, Güzel sanatlar ve Fen Müzesi, Viyana üniversitesi, Belediye Sarayı/Ratthaus, Votive Kilisesi, Tuna nehri kıyıları görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme olanağı. Akşam 19.00’da otelimizden hareket ile tüm misafirlerimizle Grinzig Meyhaneleri Turu (Yemek Ve Limitsiz İçki). Otantik bir Grinzing Tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes şnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Viyana şarkıları ile Grinzinger Heurigen şov gösterilerinin sunulduğu esnada şarap, bira ve alkolsüz içeceklerin ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz. Etkinlik sonrası otelimize gidiyoruz. Geceyi Viyana’da geçiriyoruz. 

5.GÜN (VİYANA):
 Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 09.00’da Viyana Ormanları, Seegrotto Yeraltı Gölü, Mayerling ve Baden turu. Bu turumuzda Nazi Almanya’sının 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotto’ya gidip tekne turu yapıyoruz, takiben Avusturya tarihini değiştiren ve filmlere konu olan meşhur Mayerling Av Köşkünü/Avusturya-Macaristan tahtının varisi Veliaht Prens Rudolf ile Baron Albin Vetsera’nın kızı olan 17 yaşındaki Maria Vetsera'nın 1889’daki intiharına sahne olduğu ye) faciada adı geçen kişilerin resimleri, portreleri, neden ve sonuçlarıyla tanıyoruz. Turun diğer bölümünde göller, ormanlar, tabiat ülkesi olan Avusturya’yı bize en net olarak tanıtacak, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden’i tanıma ve alışveriş olanağına sahip olacaksınız. Öğleden sonra Sissi’nin, Maria Teresa’nın sarayı dünyaca meşhur Schonbrunn Sarayı ve Viyana’yı bize daha iyi tanıtacak olan 252 metrelik Tuna Kulesi Turu. Akşamüstü şehir merkezinde serbest zaman sonrası otelimize gidiyoruz. Geceyi Viyana’da geçiriyoruz.   

6.GÜN (VİYANA-BRATİSLAVA-BUDAPEŞTE):
 Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından SLOVAKYA Cumhuriyeti’nin başkenti Bratislava Turu Avrupa’da kişi başına düşen 35.000 €’luk milli gelirle en zengin başkentlerinden olan Bratislava’da görülecek yerler: Tuna’nın incisi Bratislava nehir kıyıları, 1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St. Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Teresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Budapeşte’ye hareket ve varışımızı takiben Budapeşte şehir turu, Kahramanlar Meydanı, Andreasy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 odalı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, köprüler, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella görülecek yerler arasındadır. Turun ardından akşamüstü otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkânı. Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği muhteşem gece manzaralarıyla Budapeşte Gece Turu ve yemekli, sınırsız Alkollü-Alkolsüz içecekli ve Show programlı Gala gecesi olan Macar Gipsy Gecesi. Bu tur öncesi 120.000 litrelik Dünya'nın en büyük şarap fıçısını ve 98 km’lik Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş meşhur Budapeşte şarap mahzenlerini geziyor, meşhur Tokaji Şaraplarının tadımın yapıyoruz. Kendi fotoğrafınızın basılmış olduğu hatıra şarap şişelerinden almayı unutmayınız. Yapılan etkinlikler sonrası otelimize gidiyoruz. Geceyi Budapeşte’de geçiriyoruz.  

7.GÜN (BUDAPEŞTE):
 Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından tüm misafirlerimizin katılımı ile Esztergom Kalesi-Vysegrad-Sztendere Turu’na katılabilirler. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Esztergom Kalesi, şehri ve Esztergom Katedrali, Tuna Nehri kenarındaki köyler ve kasabalar ile Visegrad Kasabası gezilecek, çok elit menü ile alınacak limitsiz içkili öğle yemeğinde restoranımızda Rönesans dönemini yaşayacak, yemek sonrasında Szentendere Tiamo Artistler Köyü’nde Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız. Akşamüstü özel restoranda yemeğimizi alıyoruz, ardından otelimize dönüş ve Akşam tüm misafirlerimizin katılımı ile Avrupa’nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen ve şehrin en modern teknesi ile gerçekleştirilecek olan muhteşem gece manzaraları ile içkili Tuna Nehri Tekne Turu. Bu tur öncesi meşhur Vaci Caddesi’ni görme olanağına sahip olacaksınız. Yapılan etkinlikler sonrası otelimize gidiyoruz. Geceyi Budapeşte’de geçiriyoruz. 

8.GÜN (BUDAPEŞTE-İSTANBUL-ANKARA):
 Sabah kahvaltısı sonrası eşyalarımızı toplayıp otelimizden ayrılıyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zaman sonrası havalimanına transfer ve THY’nin TK 1038 sayılı seferi ile 20.05’te İstanbul’a hareket ve 23.15’te varış ardından THY’nin TK 2192 seferi ile 02.20’de Ankara’ya hareket ve 03.30’da varış ve turumuzun sonu. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

THY’nin tarifeli seferi ile Ankara-İstanbul-Prag, Budapeşte-İstanbul-Ankara ekonomi sınıf gidiş-dönüş uçak bileti, Havaalanı transferleri, Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri, Budapeşte-Viyana-Prag arası özel lüks otobüsle yolculuklar, Budapeşte, Viyana, Prag ayrıntılı şehir tanıtım turları, Prague Diplomat Hotelde 3 gece oda / kahvaltı dahil konaklama, Viyana’da Renaissance Wien Hotel 2 gece Oda / Kahvaltı dahil konaklama, Budapeşte'de  Park Inn By Radisson Budapest  2 gece oda ve kahvaltı konaklama.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Otellerde mini bar, telefon vb. ekstra harcamalar, Yurt dışı çıkış fonu/15.00 TL. turdan önce bankaya yatırılmalıdır, Schengen Vize ve Hizmet Ücreti 
NOT: YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK…! 120 Euro

Biniş Noktaları

24 Ağustos Cumartesi, Ankara Esenboğa Havalimanı - 01.30

Önemli Hatırlatmalar

Turların içeriğinde değişiklik yapılmadan, başlangıç-bitiş noktaları veya buluşma saatleri değişiklik gösterebilir. Kafka Tur, havayolu ile yolcular arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket  tarihlerinden  48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımızın, uçuş detaylarının değişebileceğini, uçak saatlerinde gecikmeler olabileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın alması gerekmektedir. Öngörülemeyen sebeplerden dolayı/doğa olayları, can güvenliğini etkileyebilecek olaylar vb. program detayları değiştirilebilir veya tur iptal edilebilir. Acentemiz tur özelliklerinde ve ücretlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel koşullar ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile  yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.