Ulupınar Yanartaş Çıralı Olimpos Adrasan Adrasan Gelidonya Etabı


Gidiş: 21/03/2019
Dönüş: 24/03/2019
Tur Süresi: 3 Gece 4 Gün
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 675,00 TL

Tur Programı

Likya Yolu, Türkiye’nin uzun mesafeli yürüyüş parkurları arasında ilk sırada yer almakta olup Dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotalarından biridir. Işık ülkesi anlamına gelen Likya’nın batı sınırı olan Fethiye’den başlayarak, Pamfilya’nın sınırları içerisinde yaralan Antalya’ya kadar uzanan ve Teke Yarımadası’ndaki patikaların İngiliz asıllı Kate Clow tarafından işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuştur. Yeni ilave edilen parkurlarla beraber toplamda yaklaşık 550 Km uzunluğa sahip olan bu parkurlar Akdeniz'in güzelliğini ve Antik Likya döneminin gizemini günümüze ulaştırmakta ve bizlere yaşatmaktadır. Likya Yolu rotaları üzerinde; bu etkinliğimizde çadır konaklama seçeneği mevcuttur.  

1.GÜN (ANKARA-AFYONKARAHİSAR-ISPARTA-BURDUR-ADRASAN): Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Polatlı-Afyonkarahisar-Isparta-Burdur üzerinden yolumuza devam edip sabah erken saatlerde Adrasan’a pansiyonumuza ulaşıp oda yerleşiminin ardından güne güzel bir kahvaltı yaparak başlıyoruz. Kumanyalarımızı alarak Hazırlıklarımızı yapıp aracımıza binerek Ulupınar’a gidiyoruz. Aracımızdan inerek hazırlık sonrası Ulupınar’dan başlayarak; toplamda 12 Km’lik  4 saat süreli Antik Likya Yolu’nun Ulupınar- Yanartaş-Çıralı etabını yürüyoruz. Çıralı sahilinde bu günkü yürüyüşümüzü tamamlayıp aracımıza binerek pansiyonumuza gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi pansiyonumuzda yiyoruz ve istirahate çekiliyoruz.  

2.GÜN (OLİMPOS-MUSA DAĞI-ADRASAN):
Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı ve kısa süreli hazırlık sonrası  kumanyalarımızı aldıktan sonra aracımıza binerek Olimpos’a ulaşarak yürüyüşümüze başlıyoruz.  Bugün Likya yolu etabımızda 5 saat süreli olarak yaklaşık 13-14 Km yürüyeceğiz. Muhteşem Akdeniz orman dokusu içinde, sandal ağaçları arasından Musa Dağından geçerek Adrasan’a kadar yürüyüp pansiyonumuza ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizi pansiyonumuzun bahçesinde portakal çiçeklerinin nefis kokusu eşliğinde aldıktan sonra isteyen Adrasan sahilinde dalga seslerini dinleyerek dinlenebilir. Ertesi gün bizi Likya yolunun uzun ve biraz da yorucu etaplarından Adrasan-Gelidonya- Korsan koyu etabını yürüyeceğiz.   

3.GÜN (ADRASAN-GELİDONYA FENERİ-KORSAN KOYU-KARAÖZ): Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Adrasan sahilinden rotamıza girerek yürüyüşe başlıyoruz. Bu günkü rotamız biraz uzun ve yorucu olacak. Rotamızda yavaş yavaş yükselecek ve dağın arka yüzüne geçerek Akdeniz manzarasına kavuşacağız. Bu rotamızda deniz manzarası bize eşlik edecek. İniş çıkışlarla Gelidonya Fenerine ulaşacağız. Buradaki muhteşem manzaranın tadını çıkarıp bir müddet istirahat ettikten sonra patikadan yola inip Korsan Koyuna gideceğiz. Bu rotamız Karaöz sahilinde son bulacaktır. Buradan aracımıza binerek pansiyonumuza döneceğiz. Akşam yemeği ve Adrasan’ın huzurlu seszizliğinde dinlenip ertesi gün eve dönüş hazırlığımızı yapacağız.  

4.GÜN (
ADRASAN –BURDUR-ISPARTA-AFYONKARAHİSAR- ANKARA):
Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp pansiyonumuzdan ve Adrasan’dan ayrılıp yola çıkıyoruz. Yolumu üzerinde vereceğimiz yemek ve ihtiyaç molaları sonrası akşam saatlerinde Ankara’da olmayı hedefliyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Araç içi kek, sıcak-soğuk içecek ikramları, Akşam Yemeği (3), Adrasan'da pansiyonda 3 gece konaklama, Kahvaltı (4), Kumanya öğle yemeği (3), Tüm çevre gezileri, Kafka Turizm ve Seyahat Acentesi refakati, TURSAB seyahat sigortası, Rehberlik hizmetleri. 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Son gün öğle ve akşam yemeği, Akşam yemeklerinde su ve verilen içecekler dışında kalan içecek ücretleri, Müze ve ören yeri giriş ücretleri.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi - 21.30
Milli Kütüphane Önü - 21.35
Armada Önü - 21.40
Cepa/Kentpark Arası - 21.45
Bilkent Köprü Altı -  21.45
Hacettepe/Beytepe Köprü Altı - 21.50
Ümitköy Köprü Altı - 21.55
Gordion Yan Yol - 22.00
Korukent Otobüs Durağı - 22.05
Yaşamkent/BP Önü - 22.10

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yedek ayakkabı, çamaşır/giysi, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, baton(isteğe bağlı), karbonhidratlı yiyecekler, (mayo, deniz havlusu, terlik, bone, deniz ayakkabısı), fotoğraf makinesi ve aksesuarları, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su. Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz. Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.