Yeşilöz Akçakese Yukarıhüyük Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 29/12/2018
Dönüş: 29/12/2018
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 55,00 TL

Tur Programı

Eski adı Keşanuz olan Ankara'nın Güdül ilçesine bağlı Yeşilöz Kasabası, orman bakımından zengin olmakla beraber doğa yürüyüşleri için keyif veren ve kolay rotalardan biridir. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

1.GÜN: Sabah saat 07.30’da Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminden hareket ediyoruz. Yeşilöz Sorgun Yolu üzerindeki dağ sırtından başlayacak yürüyüşümüz, yeni başlayacak olan konuklarımıza uygun olup yaklaşık 13km boyunca devam edecektir. Sırt boyunca devam ederken birbirinden güzel üç farklı gölete uğrama şansını yakalayacağız, Akçakes, Yukarıhüyük ve Aşağıhüyük sırtlarından geçilerek yürüyüşümüz Kurumcu bölgesinde sona erecektir. Aracımıza binerek Ankara’ya doğru hareket edeceğiz ve başka bir Kafka Tur etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşacağız. Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli rehberlerimiz refakat etmektedir.
Not: Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 30-40 dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Tüm çevre gezileri, Rehberlik hizmetleri ve TURSAB güvencesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, Kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi - 07.30
Milli Kütüphane - 07.35
Armada - 07.40
Cepa/Kentpark - 07.45
Acity - 07.50
Carrefour - 07.55
Göksupark Girişi - 08.00

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı ( Bileğinizi kavrayan bot), yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su.